Achter de schermen, Nieuws | 17 June 2016 | Tessa van Overveld
Eerder dit jaar heb je al kunnen lezen dat onze instructeurs een training hebben gevolgd om hun Tunnel Instructor Certificaat te behalen. Tijdens deze training hebben alle instructeurs van Indoor Skydive Roosendaal Spotter A en A+ behaald. De laatste week van juni is het weer zover, dan is er opnieuw een trainingsweek. Wat er dan op de planning staat, lees je hier.
Het plan is simpel. In de week van 27 juni 2016 kunnen al onze instructeurs doorgroeien naar Spotter B en gaat instructeur Joey zijn uiterste best doen om zijn Trainers Certificaat te behalen. Waar de vorige training (Spotter A en A+) in het teken stond van het veilig begeleiden van first timers, zal deze training (Spotter B) gericht zijn op het spotten en begeleiden van de meer ervaren vlieger. Dit varieert van iemand die voor de tweede keer komt, tot een ervaren free flyer.
Als je onze instructeurs ziet vliegen in de windtunnel, dan zie je dat daar veel training aan vooraf is gegaan. Om op dit niveau te komen, moet je leren vliegen in alle oriëntaties. Rugvliegen is hierin de basis, daarna ga je al naar head up vliegen en vervolgens head down. De windsnelheden gaan flink omhoog waardoor dit een groter risico met zich meebrengt. Daar worden onze instructeurs tijdens deze trainingsweek in getraind. In elke oriëntatie moeten zij dezelfde veiligheid kunnen waarborgen #safetyfirst
In de weken voorafgaand aan deze trainingsweek wordt iedereen zorgvuldig voorbereid door instructeur Joey. Allemaal zodat de instructeurs tijdens deze week het maximale kunnen halen uit de training. Ben je benieuwd wat onze instructeurs allemaal moeten kunnen om dit werk te kunnen doen? Check dan onderstaande video. Wil je meer video’s zien? Klik dan hier.