Achter de schermen | 01 oktober 2015 | Tessa van Overveld
Dinsdag 22 september was het zover, de derde tunneltraining van 4Midable onder leiding van Thunder ISR. De eerste twee trainingen hebben we alleen met het team gevlogen, maar nu hadden we op aanraden van Jacco en Paul iets meer tijd geboekt om ook 2 op 2 te kunnen vliegen. Om een conclusie alvast te verklappen: een aanrader! Voor wie ons nog niet kent: het team is ontstaan voor de ISR GP 2014 als Brainlocks all the way in de Rookie klasse. We zijn doorgegaan, vliegen in de A en bestaat uit point Jan Willem Baas, inside center Helen Klappe, tail Patricia Roescher en outside center Roeland Vermeulen. De doelstelling voor dit jaar is simpel: veel leren en veel plezier hebben op de trainingen, de Tomscat, het NKP en de ISR GP. Tot nu toe lukt het prima om aan de doelstelling te voldoen.
We zaten al vroeg in de auto naar het werk om op tijd in Roosendaal te kunnen zijn. Voor de bijgelovigen: mijn dag begon perfect. Het eerste nummer wat in de auto uit de speakers kwam was van AC/DC en inderdaad ….. THUNDER. Na een dag werken was blijkbaar heel Nederland van plan om ons op het laatste moment pas aan te laten komen bij de tunnel. Lukte zodanig goed dat de laatste van team 4Midable pas na de afgesproken tijd de parkeerplaats op kon rijden.
De briefing begon met de 2 op 2 indeling. Eerst outside center en tail met de coaches, daarna inside center en point met de coaches en afsluitend het team met de coaches als actieve toeschouwers. Daarna het doorlopen van de sprongen en gelijk werden ook nog de prestaties van die figuren op het NKP doorgenomen. Onze exits lopen vanaf het begin en daar zijn we zelf natuurlijk ook wel blij mee. Beter kunnen ze altijd, maar voor de tunnel niet belangrijk en in het vliegen is voor ons ook nog veel meer te winnen. Wel leuk om daarvoor de complimenten in je zak te kunnen steken. De aandachtspunten werden helemaal duidelijk uitgelegd. In woord en daarna in daad mochten we de verbeterpunten aanschouwen en uiteraard was het de bedoeling om het daarna uit te voeren.
De sprongen hadden uiteraard een verschillend resultaat. Sommige beter dan verwacht, andere wat minder. In ieder geval mooi om te ervaren hoeveel makkelijker het vliegen wordt met wat hulp van de coaches die gewoon altijd op hun plek liggen. Zéér leerzaam! Opvallendste van de avond was dat blok 2 dat in een eerdere training totaal niet liep, daarna het favoriete blok aan het worden was ……… en vanavond weer eens niet ging. Ik gooi het maar op een verkeerde datum, want de volgende keer gaat het vast en zeker gewoon weer lekker. Het mooie van 2 op 2 vliegen is dat je, zoals gewoonlijk, na je sprong je feedback krijgt. En omdat je twee coaches hebt, heb je daar ook nog eens meer tijd voor en dat komt de rust richting de volgende sprong zeker ten goede. Daarna mag je het direct beter gaan doen en wel samen met je teammaatjes.
Tijdens de debrief hebben we de aanwijzingen van Paul in de bovenkamer op mogen slaan. Dit alles onder genot van een drankje en een bittergarnituur. De aanwijzingen waren persoonlijk over bijvoorbeeld de lichaamshouding en voor het team over wat er nou precies gebeurt in de overgang van het ene naar het andere figuur. Waarom is iemand als eerste in positie en waarom is er altijd iemand de laatste? Alleen al het weten waarom iets gebeurt geeft rust en je kan gewoon je eigen ding doen.
Na een lange dag kon iedereen weer op huis aan. Met een leuke avond en veel aanwijzingen in de pocket. In oktober staat de volgende teamtraining gepland en ik ga er vanuit dat we weer de goede omstandigheden hebben, geweldige coaching mogen ontvangen en we ook weer heel veel lol gaan hebben.
En om een afsluiting te jatten………….. 4Midable……… OUT
De foto’s van de training vind je hier
Voor meer informatie over de volgende tunnelcamps, kun je mailen naar: phofstee@hotmail.com